top of page
od 4. októbra

Dostojevskij:
Bratia Karamazovovci

každú stredu o 8.00 hod.

8 stretnutí, 90 min.

109 eur

15% zľava pri registrácii do 10. septembra!

Ponorením sa do geniálneho príbehu Bratov Karamazovovcov metódou “inside out” budeme počas ôsmich týždňov zažívať silné emócie a zamýšľať sa nad dôležitými myšlienkami o sebe, svete, Bohu, utrpení, kresťanstve, láske, priateľstve, rodine… A bude nás pritom viesť génius - majster Dostojevskij.

Už si možno počul, že Dostojevského Bratia Karamazovovci je možno najlepší román, ktorý bol kedy napísaný. Možno si počul aj to, že je to najlepší kresťanský román vôbec. Určite si zachytil ako ho cituje pápež František a mnohí iní ľudia. Ale ešte si ho nečítal, lebo si nenabral odvahy pustiť sa sám do 900 stranového dobrodružstva. Ani sa ti nečudujem! Bola by škoda byť pritom sám. Dosť hrozí, že by si pritom vyskočil z kože.

Táto kniha je tak nabitá emóciami a myšlienkami, že si to priam pýta, aby ju človek čítal v skupine, kde sa o nej môže otvorene a na úrovni porozprávať. A keď má tá skupina aj kompetentného a skúseného moderátora, ktorý nedovolí, aby sa kĺzala po povrchu, máš namiešané na riadny intelektuálno-duchovno-psychologický kokteil, ktorý ti zmení život.
Už sa nebudeš musieť cítiť trápne, keď niekto spomenie toto výnimočné dielo svetovej literatúry. Budeš ho mať totiž nielen prečítané, ale hlavne prežité.

Obsah kurzu

8 stretnutí, 90 min.

1. Prvá a druhá kniha

2. Tretia a štvrtá kniha

3. Piata a šiesta kniha

4. Siedma a ôsma kniha

5. Deviata a desiata kniha

6. Jedenásta kniha

7. Dvanásta kniha

8. Epilóg

Priprava

Príprava

na stretnutia

od 4. októbra

3 - 5 hodín čítania vybraných častí knihy podľa inštrukcií lektora (detailnejšie inštrukcie k príprave obdržíte pred začiatkom kurzu). Nevyhnutnosťou je vlastné vydanie knihy Bratia Karamazovovci.

Predpoklady

k účasti na kurze

každú stredu o 8.00 hod.

Každý účastník potrebuje vlastné vydanie knihy Bratia Karamazovovci od F. M. Dostojevského.

OBĽÚBENÉ

Stupeň potrebných znalostí

Screenshot 2021-03-11 at 21.03.05.png

Účastníci nemusia mať predošlú znalosť o téme seminára ani o autoroch či použitej literatúre.

Lektor
profil_Betinsky_edited_edited.jpg

Veľa ľudí si dnes myslí, že katolícke učenie o viere a morálke je len spleť náhodných a zastaraných tvrdení, ktoré sú dogmaticky presadzované senilnymi starčekmi vo Vatikáne. Pravdou však je, že toto učenie bolo kriticky reflektované generáciami veľkých mysliteľov, pretože katolíckej viere je vlastná túžba po rozumovom pochopení.

Práve túžba hlbšie porozumieť viere priviedla Braňa k štúdiu teológie na jezuitskej teologickej fakulte v Bratislave. Magisterské štúdia absolvoval na univerzite v belgickom Leuvene, kde tiež obhájil dizertačnú prácu o vzťahu kresťanstva a kultúry v dielach Josepha Ratzingera. V Kolégiu Antona Neuwirtha vedie semináre a tutoriály o morálnej a politickej filozofii.

Kapacita kurzu je 14 účastníkov.

registr

Storno podmienky

Čas odhlásenia sa z kurzu:

  • Menej ako 48 hodín pre začiatkom kurzu

  • Od ukončenia prihlasovania do 48 hodín pred začiatkom kurzu

  • Pred skončením prihlasovania

Storno poplatok:

  • 100% z celkovej ceny kurzu

  • 50% z celkovej ceny kurzu                     

  • 0% z celkovej ceny kurzu

bottom of page