top of page
adrian-swancar-72El6N0cmj4-unsplash.jpg
od 10. 4. 2024

Filozofia a
duševné zdravie

Prihlasovanie trvá do 3. apríla 2024. Vyberte si svoj kurz!

Bola to pre mňa nenahraditeľná skúsenosť. Každý seminar bol tak obohacujuci a iný. Veľmi cenné diskusie!

Anna, Košice

Kurz bol výborný. Bolo to intelektuálne výživné, skvelé podnety, myšlienky, tipy na literatúru a samoštúdium.

Kristína, Bánovce nad Bebravou

Podobne témy som s lektorom prechádzal mnohé roky, ale nemalo to na mňa taký dopad ako takýto intenzívny kurz. Som veľmi rád, že som ho absolvoval.

Juraj, Žilina

Prečo Kolégium Online?

Diskutujte naživo

o veľkých otázkach

Pozývame vás priamo do online diskusie s lektorom a ďalšími účastníkmi kurzu. Každý kurz pozostáva zo série živých online stretnutí, na ktorých sa kladie dôraz na prácu s materiálom a na dialóg účastníkov. Objavujte myšlienky autorov, ktorí formovali našu civilizáciu - kdekoľvek ste.

Spoznajte Kolégium

Kvalitné vzdelávanie

vedie k lepšiemu životu

Vyberáme kvalitný obsah, ktorý rozvíja myseľ aj charakter. Štúdium originálnych textov veľkých mysliteľov, kultivované diskusie a akademické eseje namiesto memorovania informácii prispievajú k všestrannej formácii človeka - tomu sa Kolégium Antona Neuwirtha venuje už viac ako desať rokov.

Aktuálna ponuka kurzov

Prihláste sa

do online kurzu

Vyberte si z kurzov vedených prvotriednymi lektormi. Kurzy pozostávajú zo série živých online stretnutí (1x týždenne).

Ktorýkoľvek z kurzov môžete svojim blízkym zakúpiť ako darček. Stačí, keď v registračnom formulári zvolíte možnosť darčeková poukážka a napíšete nám názov kurzu.

Prihlasovanie na kurzy trvá do 3. apríla 2024.

kurzy marec
Filozofia

Filozofia a etika

Bioetika.png
DSC_4160_KK_edited_edited.jpg
NOVINKA

Moje telo nevlastním - som moje telo, a človek je tým pádom podivuhodnou zjednoteninou, ktorej najdiplomatickejším príkladom je psychosomatika. Dnešok je vnímavý nielen na zdravie telesné, ale aj duševné zdravie a tento kurz je pozvaním pozrieť sa naň cez prizmu filozofie, ktorá je odpradávna starostlivosťou o dušu. A to v týchto otázkach: šťastie (a zmysel života), láska (a transcendencia), smútok (a vďačnosť), príroda (a starostlivosť), identita (a vzťahy), a večnosť (a príbeh).

Bioetika.png
DSC_4160_KK_edited_edited.jpg
NOVINKA

Konzervativizmus je ťažké definovať s jednoznačnosťou, čo je jedna z jeho základných čŕt. V kurze sa spolu pozrieme na mnohotvárnosť konzervativizmu a to cez myšlienky jeho viacerých (ne)prekvapujúcich tvárí: Platón, Aristoteles, Edmund Burke, Georg Friedrich Hegel, G. K. Chesterton, Jacques Maritain, Michael Oakeshott, Alasdair MacIntyre a Roger Scruton.

Bioetika.png
DSC_4160_KK_edited_edited.jpg
NOVINKA

Pilátovo slávne Ecce home rezonuje aj dnes a každá generácia (a doba) by si mala znovu a znovu položiť otázku “Kto je človek?”. V kurze budeme spolu čítať knihu z filozofickej antropológie, v ktorej nás jej autor Jan Sokol, český filozof a chartista, pozýva vydať sa na objavnú cestu toho, čo znamená povedať, že človek je osoba.

KURZ
VYPREDANÝ

Teologia

Teológia

Kat_viera.png
JUDr. ThLic. Martin Mihalik, PhD.
JUDr. ThLic. Martin Mihalik, PhD.
NOVINKA

Ak by sme mali vybrať teologickú knihu, ktorú by mal prečítať každý kresťan, tak by výber jednoznačne padol na Vyznania sv. Augustína. Strhujúce dielo plné vnútorného hľadania Boha a Božej vôle pre náš život. Cesta osobných prekážok, pádov, hľadania, radostných objavov, modlitby a nesmiernej duchovnej hĺbky. Augustínové Vyznania hýbu životmi veriacich už celé stáročia. U mnohých stáli na začiatku ich obrátenia, mnohým zmenili život. Mnohí sa vďaka nim ponorili do objavovania Božích tajomstiev. Pridajte sa na túto dychberúcu cestu čítania Vyznaní aj vy.

KURZ
VYPREDANÝ

Umenie

Umenie

Kat_viera.png
DSC_4160_KK_edited_edited.jpg
Ing. Miroslava Duranková, MA
OBĽÚBENÉ

Pravdepodobne ste sa už stretli so spojením Lectio Divina, forma modlitby, v ktorej sa ponárame do slov svätého písma cez moderovanú kontempláciu. Lectio Divina vyžaduje našu sústredenosť a pozýva nás do štyroch krokov: (1) čítania svätého písma, (2) meditácie, hlboké a nenáhlené premýšľanie o prečítanom Slove. Nasleduje (3) kontemplácia - otvorenie seba samého pre pôsobenie Božej pravdy v našom srdci a nakoniec (4) modlitba - jednoduché a tiché spočinutie pred Pánom. Visio Divina obsahuje tieto kroky, no samotný obraz (socha, mozaika, vitrážové okno) nám pomáha sústrediť sa ešte viac a hlbšie prežívať príbehy našej viery. Pozývame vás do tohto dobrodružstva, zažite každý štvrtok ráno hodinové Visio Divina, ktoré môže byť nielen dobrodružným akademickým cvičením, ale aj priestorom pre čítanie svätého písma, meditácie, kontemplácie a modlitby.

Kat_viera.png
DSC_4160_KK_edited_edited.jpg
Mgr. Juraj Tuleja
POKRAČOVANIE

Po úspechu z minulého trimestra Vám ponúkame pozrieť sa na človeka a jeho hodnoty z pohľadu ďalších veľkých diel západnej kultúry a odhaliť témy ako dobrá výchova, priateľstvo, zmysel života či krása. Kurz vychádza z programu Akadémie veľkých diel - ide o osem diskusných seminárov, kde ťa čaká poviedky, maľby, filmy, či socha. Pre prípravu si stačí naštudovať dielo, tri semináre sú dokonca úplne bez prípravy. Kurz je voľným pokračovaním prvej série seminárov a nie je potrebné mať absolvovanú prvú sériu.

Psychológia

Kat_viera.png
DSC_4160_KK_edited_edited.jpg
Mgr. Mária Verešová
OBĽÚBENÉ

Ako veľmi sa poznám? Mám skutočne v rukách svoje myšlienky, slová či reakcie? Ako súvisí moje detstvo s mojimi vzťahmi s partnerom, priateľmi, deťmi alebo kolegami? Na kurze sa budeme snažiť odhaľovať skryté hlbiny nás samých, o ktorých často nevieme, no napriek tomu nás každodenne ovplyvňujú. Nahliadneme do niekoľkých teoretických konceptov z oblasti psychológie, ktoré vysvetľujú utváranie a fungovanie osobnosti. Naučíme sa niekoľko praktických techník, ktoré nám môžu pomáhať zvyšovať schopnosť sebareflexie, ale aj zvládať výzvy každodenného života, ako sú stres, konflikty alebo negatívne emócie. Taktiež si predstavíme a vyskúšame niekoľko nástrojov na to, ako spoznávať a prepracúvať vzorce, ktoré si nesieme z minulosti a často vstupujú do našich vzťahov k druhým, aj k sebe samým.

KURZ
VYPREDANÝ

Na stiahnutie

Týždenný rozvrh kurzov

17:00 - 18:30        Poznaj sám seba

19:30 - 21:00         Sv. Augustín - Vyznania

Na stiahnutie

7 tipov ako
sa pripraviť na seminár

Odvykli ste si od pravidelného štúdia? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako sa lepšie pohrúžiť do čítania textov a prípravy na semináre. Prídu vám zadarmo na e-mail po vyplnení formulára nižšie.

FAQ
 • Môžem darovať celý kurz?
  Môžete. Najjednoduchší spôsob však bude, ak vyplníte registráciu na daný kurz, ktorý chcete kúpiť a na online@kolegium.org nám napíšete meno a email, komu chcete kurz darovať. My vám následne pošleme darčekovú poukážku. Obdarovaný v tomto prípade sa už nemusí opäť registrovať.
 • Mám zľavový kód na kurzy. Môžem svojmu blízkemu darovať celý kurz v zľave?
  Nie. Zľavové kódy si vedia uplatniť len tí záujemcovia o kurz, ktorí dostali zľavový kód. Kúpiť celý kurz je možné iba v uvádzacej zľave alebo v plnej sume.
 • Pre koho sú určené online kurzy?
  Kurzy Kolégia ONLINE sú pre určené pre všetkých, ktorí oceňujú kvalitné vzdelávanie - bez ohľadu na vek, akademické alebo profesionálne zameranie. Väčšina kurzov nevyžaduje predchádzajúce vedomosti o daných témach - niektoré kurzy však narábajú s pojmami vlastnými kresťanskej viere, alebo vyžadujú, aby účastníci disponovali predmetnou literatúrou.
 • Čo potrebujem k účasti na kurzoch?
  Semináre sa odohrávajú online, preto by účastníci mali mať: Spoľahlivé pripojenie na internet Funkčný mikrofón, slúchadlá a webkameru Tichú miestnosť/priestor, v ktorom nebudú počas seminára rušení oni, ani ostatní účastníci Zmyslom diskusných online seminárov je aktívna účasť na prebiehajúcej diskusii, preto by účastníkom nemala chýbať ochota zapájať sa ako aj aktívne počúvať. K niektorým kurzom je potrebné vlastniť knihu, ktorá je predmetom kurzu. K väčšine kurzov však budú materiály dodané Kolégiom.
 • Sú všetky semináre naživo, alebo sa dajú samostatne stiahnuť a pozrieť?
  Kolégium ONLINE sa odohráva výhradne naživo - všetky kurzy sú diskusné. Pre viac info o materiáloch ku kurzom navštívte stránky jednotlivých kurzov.
 • Aká je náročnosť kurzov?
  Kurzy sú odstupňované podľa náročnosti od 1-3: Náročnosť 1 Účastníci nemusia mať predošlú znalosť o téme seminára ani o autoroch či použitej literatúre. Náročnosť 2 Účastníci by mali poznať predmet seminára na laickej úrovni, poznať základné pojmy, resp. mať predošlé vedomosti o oblasti, ktorej sa seminár týka. Náročnosť 3 Účastníci majú hlbšie porozumenie predmetu seminára, venovali sa príbuzným témam alebo literatúre uvedených autorov, vedia narábať s odbornými pojmami, ktoré s témou súvisia.
 • Čo všetko je v cene kurzu?
  Všetky kurzy sú vedené prvotriednymi lektormi - niektoré sa však líšia v otázkach prípravy a náročnosti. Detailnejšie informácie nájdete na jednotlivých stránkach kurzov. Väčšina kurzov má v cene zahrnuté materiály ku každému semináru - s výnimkou tých kurzov, kde je potrebné aby účastníci vlastnili predmetnú literatúru.
 • Môžem sa prihlásiť na viac kurzov?
  Áno - môžete sa prihlásiť na neobmedzený počet kurzov za predpokladu, že sa neprekrýva čas ich konania a môžete sa ich všetkých zúčastňovať.
subscribe
bottom of page