top of page

O PROJEKTE

Kolégium ONLINE je e-learningová platforma, ktorá poskytuje živé diskusné semináre v kurzoch na rôzne témy dostupné všetkým, ktorí túžia po kvalitnom vzdelávaní. 

Od roku 2022 ponúkame aj letné vzdelávacie pobyty Kolégium OFFLINE. Špičkových lektorov aj kvalitné diskusie tak môžete zažiť aj naživo, v príjemnom prostredí kaštieľa v Ivanke pri Dunaji.

V Kolégiu Antona Neuwirtha už viac ako 12 rokov vzdelávame mladých ľudí formou čítania textov, ktorých autori sú veľkí myslitelia našej civilizácie. Po individuálnom štúdiu a samostatnej reflexii o diele diskutujeme na seminároch, kde prebieha spoločné skúmanie tém a hľadanie odpovedí na otázky, ktoré ponúka autor.

 

Lektor alebo učiteľ neponúka predpísané odpovede, ale spolu so študentmi skúma idey a témy, ktoré dielo otvára a podnecuje k štrukturovanej a logickej argumentácii.

 

Tento spôsob vzdelávania formuje zároveň myseľ aj charakter človeka a pozýva ho k uvažovaniu o nadčasových otázkach, ktoré nekončí seminárom, ale informuje aj jeho ďalšie spoznávanie sveta a seba samého.

_DSC4631%2520copy_edited_edited.jpg

Čítanie originálnych textov, nie učebníc

Samostatná reflexia o diele a jeho témach

Kultivovaná diskusia v malej skupine

Kvalitné vzdelávanie vedie k lepšiemu životu.

bottom of page