top of page
people

30. jún - 2. júl 2024

Detox krásou

LETNÉ SPOČINUTIE S UMENÍM

Doprajte si čas spomaliť hneď na začiatku leta a strávte dni v obklopení krásy. 

Žijeme rýchly život, často sa cítime byť prestimulovaní a hlboko si oddýchnuť sa zdá byť ťažšie a ťažšie. Práve preto sme sa rozhodli zorganizovať pre vás letné spočinutie s umením, ktorého cieľom bude spomaliť a nadchnúť sa pre krásu ukrytú v umení i okolo nás

Zažijete semináre zaoberajúce sa krásou maľby, poézie, architektúry, hudby, filmu, no pozrieme sa aj na krásu ticha a krásu duše. To všetko sa odohrá na krásnych miestach ivanského kaštieľa v dobrej spoločnosti pri chutnom jedle. Detoxom krásou (umenia) vás prevedú naši lektori počas seminárov aj neformálneho programu.

 

Pobyt odporúčame stráviť bez mobilov a iných obrazoviek. Celý program bude prebiehať s dôrazom na spomalenie a zvýraznenie detailov, ktoré v dennodennom zhone prehliadame. 

Cena pobytu je 210 eur pre jednu osobu.

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v kaštieli na dve noci

 • stravu trikrát denne a malé občerstvenie počas prestávok

 • sedem diskusných seminárov

 • neformálny program
   

Dopravu si účastníci hradia sami.

Kapacita pobytu bola naplnená.

Kto vás prevedie
krásou umeleckých diel?

foto-Durankova_edited_edited.jpg

Miroslava Duranková

Miroslava vyštudovala Master program charakterového vzdelávania na University of Birmingham v Anglicku. Naďalej sa venuje tejto téme a spolupracuje s odborníkmi v oblasti charakterového vzdelávania po celom svete (USA, Španielsko, Anglicko, Slovensko). Je spoluzakladateľkou a riaditeľkou Akadémie veľkých diel, ktorá sa venuje rozvoju charakteru cez príbeh a umenie na školách po celom Slovensku. Vedie metodický tím, ktorý vyberá umelecké diela a vytvára metodiky pre program Akadémie. Pre týždenný newsletter Kolégia píše texty o kráse a umení.

Dušan Jurčo

Dušan pôsobí ako učiteľ slovenského jazyka a literatúry na bilingválnom Gymnáziu C. S. Lewisa v Bratislave a ako člen metodického tímu v Akadémii veľkých diel, kde je poverený výberom diel zo svetovej i slovenskej kinematografie do programu Akadémie. Je veľkým fanúšikom kvalitných filmov, dobrých kníh a hudby všetkých žánrov.

dusan-jurco_edited_edited.jpg
13178738_1125542274171462_7330410124912314966_n.jpg

Bruno Pella

Bruno vyštudoval architektúru na Fakulte architektúry ČVUT v Prahe a na Katedre architektonickej tvorby VŠVU v Bratislave. Aktuálne pôsobí na Katedre teórie a dejín umenia VŠVU, kde sa okrem výuky zaoberá výskumom v rámci doktorandského štúdia z oblasti teórie architektúry. Popri tom sa venuje štúdiu filozofie na Univerzite Komenského.

Róbert Toth

Robo po získaní inžinierskeho titulu z informatiky v Brne prešiel na štúdium filozofie na TFTU v Bratislave a následne na University of St Andrews v Škótsku. Doktorandské štúdium úspešne absolvoval na Trinity College Dublin v Írsku, kde sa venoval Platónovej filozofii. 

Robert_Toth-e1512543707805_edited.jpg

Ako bude vyzerať
harmonogram pobytu?

raňajky

Krása poézie

prestávka

Krása architektúry

obed

Krása ticha

večera

Krása filmu + diskusia

večerný program

Presný časový harmonogram pošleme každému účastníkovi včas. Počas prvého dňa pobytu začne registrácia a ubytovanie približne o 15:30 hod. Predpokladaný záver programu pobytu bude o 14:00 hod. Zmena programu alebo úprava harmonogramu vyhradená.

Kapacita pobytu bola naplnená.

 • Môžem darovať celý kurz?
  Môžete. Najjednoduchší spôsob však bude, ak vyplníte registráciu na daný kurz, ktorý chcete kúpiť a na online@kolegium.org nám napíšete meno a email, komu chcete kurz darovať. My vám následne pošleme darčekovú poukážku. Obdarovaný v tomto prípade sa už nemusí opäť registrovať.
 • Mám zľavový kód na kurzy. Môžem svojmu blízkemu darovať celý kurz v zľave?
  Nie. Zľavové kódy si vedia uplatniť len tí záujemcovia o kurz, ktorí dostali zľavový kód. Kúpiť celý kurz je možné iba v uvádzacej zľave alebo v plnej sume.
 • Pre koho sú určené online kurzy?
  Kurzy Kolégia ONLINE sú pre určené pre všetkých, ktorí oceňujú kvalitné vzdelávanie - bez ohľadu na vek, akademické alebo profesionálne zameranie. Väčšina kurzov nevyžaduje predchádzajúce vedomosti o daných témach - niektoré kurzy však narábajú s pojmami vlastnými kresťanskej viere, alebo vyžadujú, aby účastníci disponovali predmetnou literatúrou.
 • Čo potrebujem k účasti na kurzoch?
  Semináre sa odohrávajú online, preto by účastníci mali mať: Spoľahlivé pripojenie na internet Funkčný mikrofón, slúchadlá a webkameru Tichú miestnosť/priestor, v ktorom nebudú počas seminára rušení oni, ani ostatní účastníci Zmyslom diskusných online seminárov je aktívna účasť na prebiehajúcej diskusii, preto by účastníkom nemala chýbať ochota zapájať sa ako aj aktívne počúvať. K niektorým kurzom je potrebné vlastniť knihu, ktorá je predmetom kurzu. K väčšine kurzov však budú materiály dodané Kolégiom.
 • Sú všetky semináre naživo, alebo sa dajú samostatne stiahnuť a pozrieť?
  Kolégium ONLINE sa odohráva výhradne naživo - všetky kurzy sú diskusné. Pre viac info o materiáloch ku kurzom navštívte stránky jednotlivých kurzov.
 • Aká je náročnosť kurzov?
  Kurzy sú odstupňované podľa náročnosti od 1-3: Náročnosť 1 Účastníci nemusia mať predošlú znalosť o téme seminára ani o autoroch či použitej literatúre. Náročnosť 2 Účastníci by mali poznať predmet seminára na laickej úrovni, poznať základné pojmy, resp. mať predošlé vedomosti o oblasti, ktorej sa seminár týka. Náročnosť 3 Účastníci majú hlbšie porozumenie predmetu seminára, venovali sa príbuzným témam alebo literatúre uvedených autorov, vedia narábať s odbornými pojmami, ktoré s témou súvisia.
 • Čo všetko je v cene kurzu?
  Všetky kurzy sú vedené prvotriednymi lektormi - niektoré sa však líšia v otázkach prípravy a náročnosti. Detailnejšie informácie nájdete na jednotlivých stránkach kurzov. Väčšina kurzov má v cene zahrnuté materiály ku každému semináru - s výnimkou tých kurzov, kde je potrebné aby účastníci vlastnili predmetnú literatúru.
 • Môžem sa prihlásiť na viac kurzov?
  Áno - môžete sa prihlásiť na neobmedzený počet kurzov za predpokladu, že sa neprekrýva čas ich konania a môžete sa ich všetkých zúčastňovať.
bottom of page