top of page
4.png

29. - 31. august 2024

DIALÓGY

(NIELEN) INTELEKTUÁLNA DOVOLENKA PRE PÁRY

Doprajte si v lete aktívnu dovolenku plnú kvalitných rozhovorov, dobrej spoločnosti a chutného jedla.

Pozvite svojho manžela či manželku na nezabudnuteľnú (nielen) intelektuálnu dovolenku pre manželské páry - Dialógy! Tento letný pobyt je priestorom pre investíciu do vášho manželstva.

 

Zažijete plné spektrum zážitkov - od otvorených dialógov medzi sebou i s inými pármi, filozoficko-teologický ponor do tém manželstva, až po spoločné zážitky a romantiku.

 

Obohaťte svoj vzťah nielen spoločným oddychom, ale aj uvažovaním nad rôznymi dôležitými nadčasovými otázkami. Pobyt je určený pre manželské páry všetkých vekových kategórií.

LEKTORI

Pobyt pre jednu osobu stojí 210 eur, v tomto prípade však každému manželskému páru ponúkame pobyt vo zvýhodnenej sume za 338 eur pre pár.

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v kaštieli na dve noci v dvojposteľových izbách

 • stravu trikrát denne a malé občerstvenie počas prestávok

 • tri diskusné semináre s akademikmi

 • Gallup workshop s certifikovaným koučom

 • neformálny program v podobe letného kina, kolokvia pri víne, tanečného workshopu, športových aktivít
   

Dopravu si účastníci hradia sami.

Kapacita pobytu bola naplnená.

Koho stretnete 
na seminároch a workshopoch?

1675941676115_edited.jpg

RNDr. Jozef Kokoška

Jozef pôsobí ako lektor, mentor, konzultant a kouč v oblasti talentov i riadenia a vedenia zmeny. Je certifikovaný ako Gallup®-Certified Strengths Coach a vedie platformu Use Your Talents. Má 30 rokov rôznych biznis skúseností až po úroveň generálneho riaditeľa divízie kontinuálneho rozvoja a implementácie strategických programov vo firme Accenture. Mentoroval už viac ako 900 ľudí z rôznych sfér a zo 16 rôznych krajín. Jeho slovami, je dojatý, keď vidí, k čomu vedie spoznanie a prijatie svojich talentov, a aký úžasný potenciál to v ľuďoch odkrýva a uvoľňuje. Spolu so svojou manželkou pripravuje snúbencov na prijatie sviatosti manželstva.

Mgr. Martin Luterán, M.Jur., M.Phil., D.Phil.

Martin vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave, v štúdiu práva a právnej filozofie pokračoval na Oxfordskej univerzite pod vedením Johna Finnisa. V doktorandskom výskume sa zameral na niektoré otázky týkajúce sa proporcionality v práve a etike s osobitným zreteľom na európske právo v oblasti ľudských práv, za čo v roku 2009 získal na Oxforde titul doktor filozofie.

V tom istom roku založil s priateľmi Kolégium Antona Neuwirtha, ktoré dodnes vedie. Zároveň bol do roku 2011 prvým predsedom Spoločenstva Ladislava Hanusa, ktoré založil v roku 2002. V roku 2015 hosťoval ako lektor na John Jay Institute vo Filadelfii. Okrem vedenia seminárov pre študentov vysokoškolského Kolégia prednáša o etike, prirodzenom zákone a charakterovom vzdelávaní aj stredoškolákom a odbornej verejnosti.

Luteran.jpg
received_895380687739770_edited_edited.j

Mgr. František Bartek

František sa po štúdiu filozofie rozhodol prehĺbiť svoje poznanie v oblasti Teológie manželstva a rodiny na Medzinárodnej teologickej univerzite v rakúskom Trumau. Tieto štúdiá mu otvorili dvere do viacerých projektov rozvíjajúcich témy teológie tela, manželstva a rodiny aj na Slovensku. Moderuje semináre pre dospelých v programe Misijnej školy Karola Wojtylu, je výkonným riaditeľom Akadémie Karola Wojtylu a je autorom podcastu Eros, ktorý prináša otvorené rozhovory s ľuďmi, ktorí k témam lásky a sexuality majú čo povedať. Je tiež absolventom formačno-akademického programu Kolégia Antona Neuwirtha a Spoločenstva Ladislava Hanusa. V minulosti pracoval aj v Národnej rade Slovenskej republiky a horí mu srdce pre spájanie konzervatívnych politikov.

Mgr. Samuel Prílepok

Po ukončení bakalárskeho štúdia histórie a žurnalistiky v Brne, študoval Samuel vo vysokoškolskom programe Kolégia Antona Neuwirtha. Po ňom sa vrátil k histórii a žurnalistiku vymenil za estetiku, pretože má veľmi rád umenie a filozofiu. Pracuje ako metodik a lektor v Akadémii veľkých diel a vyučuje v Základnej škole Citadela.

O Prilepok_edited.jpg
lovix_edited.jpg

ThLic. Mgr. Ing. Maroš Lovič

Študoval na Strojníckej fakulte TU v Košiciach, následne katolícku teológiu na RKCMBF UK v Bratislave a neskôr ako kňaz na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu v Ríme. 

Je spoluzakladateľom Akadémie Karola Wojtylu pod záštitou Konferencie biskupov Slovenska a spoluorganizátorom akademicko-formačného projektu Diplom v rodinnej pastorácii, ktorého hlavným cieľom je ponúknuť interdisciplinárnu formáciu o manželstve a rodine a formovať aktérov rodinnej pastorácie v jednotlivých diecézach, farnostiach, združeniach či apoštolských hnutiach. Je kresťanským koučom a duchovne zastrešuje formáciu kresťanských koučov na Slovensku. Pôsobí aj v oblasti uzdravovania a oslobodzovania. Je kňazom trnavskej diecézy a aktuálne spravuje farnosť v Šali.

Ako bude vyzerať
harmonogram pobytu?

svätá omša

raňajky

Gallup workshop

obed

šport/relax

prestávka

seminár 2

prestávka

večera vo dvojiciach

letné kino & diskusia

Presný časový harmonogram pošleme každému účastníkovi včas. Počas prvého dňa pobytu začne registrácia a ubytovanie približne o 15:00 hod. Predpokladaný záver programu pobytu bude o 14:00 hod. Zmena programu alebo úprava harmonogramu vyhradená.

Kapacita pobytu bola naplnená.

Storno podmienky

Čas odhlásenia sa z pobytu:

 • Menej ako 48 hodín pred začiatkom pobytu

 • Od ukončenia prihlasovania do 48 hodín pred začiatkom kurzu

 • Pred skončením prihlasovania

Storno poplatok:

 • 100% z celkovej ceny kurzu

 • 50% z celkovej ceny kurzu                   

 • 0% z celkovej ceny kurzu

 • Môžem darovať celý kurz?
  Môžete. Najjednoduchší spôsob však bude, ak vyplníte registráciu na daný kurz, ktorý chcete kúpiť a na online@kolegium.org nám napíšete meno a email, komu chcete kurz darovať. My vám následne pošleme darčekovú poukážku. Obdarovaný v tomto prípade sa už nemusí opäť registrovať.
 • Mám zľavový kód na kurzy. Môžem svojmu blízkemu darovať celý kurz v zľave?
  Nie. Zľavové kódy si vedia uplatniť len tí záujemcovia o kurz, ktorí dostali zľavový kód. Kúpiť celý kurz je možné iba v uvádzacej zľave alebo v plnej sume.
 • Pre koho sú určené online kurzy?
  Kurzy Kolégia ONLINE sú pre určené pre všetkých, ktorí oceňujú kvalitné vzdelávanie - bez ohľadu na vek, akademické alebo profesionálne zameranie. Väčšina kurzov nevyžaduje predchádzajúce vedomosti o daných témach - niektoré kurzy však narábajú s pojmami vlastnými kresťanskej viere, alebo vyžadujú, aby účastníci disponovali predmetnou literatúrou.
 • Čo potrebujem k účasti na kurzoch?
  Semináre sa odohrávajú online, preto by účastníci mali mať: Spoľahlivé pripojenie na internet Funkčný mikrofón, slúchadlá a webkameru Tichú miestnosť/priestor, v ktorom nebudú počas seminára rušení oni, ani ostatní účastníci Zmyslom diskusných online seminárov je aktívna účasť na prebiehajúcej diskusii, preto by účastníkom nemala chýbať ochota zapájať sa ako aj aktívne počúvať. K niektorým kurzom je potrebné vlastniť knihu, ktorá je predmetom kurzu. K väčšine kurzov však budú materiály dodané Kolégiom.
 • Sú všetky semináre naživo, alebo sa dajú samostatne stiahnuť a pozrieť?
  Kolégium ONLINE sa odohráva výhradne naživo - všetky kurzy sú diskusné. Pre viac info o materiáloch ku kurzom navštívte stránky jednotlivých kurzov.
 • Aká je náročnosť kurzov?
  Kurzy sú odstupňované podľa náročnosti od 1-3: Náročnosť 1 Účastníci nemusia mať predošlú znalosť o téme seminára ani o autoroch či použitej literatúre. Náročnosť 2 Účastníci by mali poznať predmet seminára na laickej úrovni, poznať základné pojmy, resp. mať predošlé vedomosti o oblasti, ktorej sa seminár týka. Náročnosť 3 Účastníci majú hlbšie porozumenie predmetu seminára, venovali sa príbuzným témam alebo literatúre uvedených autorov, vedia narábať s odbornými pojmami, ktoré s témou súvisia.
 • Čo všetko je v cene kurzu?
  Všetky kurzy sú vedené prvotriednymi lektormi - niektoré sa však líšia v otázkach prípravy a náročnosti. Detailnejšie informácie nájdete na jednotlivých stránkach kurzov. Väčšina kurzov má v cene zahrnuté materiály ku každému semináru - s výnimkou tých kurzov, kde je potrebné aby účastníci vlastnili predmetnú literatúru.
 • Môžem sa prihlásiť na viac kurzov?
  Áno - môžete sa prihlásiť na neobmedzený počet kurzov za predpokladu, že sa neprekrýva čas ich konania a môžete sa ich všetkých zúčastňovať.
bottom of page