od 12. januára

Mystika sviatostného manželstva

každú stredu o 18.00 hod.

8 stretnutí, 90 min.

95 eur

Prihlasovanie na kurz bolo ukončené. Nechajte nám svoj e-mail a dostávajte novinky o kurzoch.

Špeciálna ponuka „Ja a moja polovička“ - cena kurzu pre manželský pár: 142,50 eur! Ak sa chcete kurzu zúčastniť so svojim manželom/manželkou uveďte pri registrácii kód POLOVICKA.

Učenie Katolíckej Cirkvi hovorí, že ústredným tajomstvom sviatostného manželstva je, že je obrazom lásky Krista a Cirkvi. Čo prakticky znamená toto učenie? Ako je možné ho žiť? Ako súvisí s intímnym životom manželov? Platí ešte, že žena sa má podriaďovať mužovi? Aký je vzťah medzi manželstvom a zasväteným životom? A ako to bude s manželstvo v nebi?

Na tieto a podobné otázky budeme počas ôsmich stretnutí hľadať odpovede v textoch veľkých mysliteľov. Seminár bude obvykle začínať krátkou prednáškou, po ktorej bude nasledovať moderovaná diskusia.


„Som veľmi rada, že som tento kurz absolvovala. Priznám sa, že tému manželstva som až do realizácie kurzu vnímala ako vzťah muža a ženy, medzi ktorými je prítomný Kristus, no tento kurz mi ukázal, že nikdy nemôžem povedať, že už viem definovať, čo manželstvo je, ale stále sa v tom musím zdokonaľovať pod vedením Ducha Svätého.“ - IVANA

„Išlo o moderovanú diskusiu so štruktúrovanými vstupmi lektorky. Bolo to veľmi zaujímavé a bol cítiť veľký rešpekt voči názorom a vyjadreniam všetkých účasníkov.“ - ĽUBICA

„Kurz ma jednoznačne posunul ďalej a otvoril nové dvere. Do tých novootvorených priestorov v mojej hlave by som chcela vchádzať, ísť hlbšie a snáď nachádzať. Ďakujem!“ - LENKA

Obsah kurzu

8 stretnutí, 90 min.

1. Čo vlastne učí o manželstve Katechizmus katolíckej cirkvi?

2. Čo je podstatou mystiky sviatostného manželstva a čo všetko zahŕňa? I

3. Čo je podstatou mystiky sviatostného manželstva a čo všetko zahŕňa? II

4. Ako sa do tejto mystiky vstupuje?

5. Ženy, podriaďujte sa mužom, muži, milujte ženy

6. Sexualita a reč tela

7. A ako to bude v nebi?

8. Diskusia, priestor na nezodpovedané otázky

 

Príprava

na stretnutia

Predpoklady

k účasti na kurze

od 12. januára

každú stredu o 18.00 hod.

2 - 3 hodiny čítania vybranej literatúry podľa inštrukcií lektora (detailnejšie inštrukcie k príprave obdržíte pred začiatkom kurzu).

Kurz nevyžaduje žiadne špeciálne predpoklady.

Náročnosť kurzu

Screenshot 2021-03-11 at 21.03.05.png

Účastníci nemusia mať predošlú znalosť o téme seminára ani o autoroch či použitej literatúre.

 
profil_Betinsky_edited_edited.jpg

Študovala katolícku teológiu na Trnavskej univerzite v Bratislave a Katholieke Universiteit Leuven (Belgicko). Licenciát so špecializáciou na teológiu manželstva a rodiny získala na International Theological Institute Trumau (Rakúsko). Baví ju hľadať Boha vo všednosti i výnimočnosti (nielen) rodinného života a deliť sa s inými o svoje objavy prostredníctvom vedenia portálu zastolom.sk, písania a prednášania.

Kapacita bola naplnená, kurz je vypredaný.