top of page
od 9. januára

Krzysztof Kieślowski: Dekalóg

každý utorok o 8.00 hod.

10 stretnutí, 90 min.

145 eur

Vstúpte do fascinujúceho sveta filmovej série Dekalóg od majstra Krzysztofa Kieślowského! Táto úchvatná kolekcia desiatich nezabudnuteľných príbehov sa odvíja z desiatich biblických prikázaní a ponúka hlboké vhľady do života nielen v komunizmom zničenom Poľsku. Každý diel zasiahne vašu myseľ aj srdce, vyzývajúc k reflexii nad morálnymi dilemami, ľudskými vzťahmi a záhadami ľudskej existencie. Akú úlohu hrá rozum, veda a Boh v našich životoch? Čo to znamená ctiť si otca a matku? Aký je vzťah lásky a vášne? To sú príklady dilém, ktoré prežívajú postavy v Kieślowského filmoch. Ak túžite preniknúť do hlbín týchto majstrovských diel, pridajte sa k nám na diskusných seminároch zameraných na túto filmovú sériu, ktorá získala množstvo ocenení. Spoločne preskúmame jemnú paletu tém, ktoré Kieślowski, otvorený agnostik, bravúrne spracúva, a spoznáme ich hlbší význam. Buďte súčasťou tejto vzrušujúcej cesty do sveta filmu, etiky a ľudskej duše. Pripojte sa k nám a nechajte sa uniesť týmito nezabudnuteľnými príbehmi, ktoré nám všetkým hovoria o živote samotnom.

Obsah kurzu

10 stretnutí, 90 min.

Priprava

Príprava

na stretnutia

Predpoklady

k účasti na kurze

od 9. januára

každý utorok o 8.00 hod.

1 hodina pozerania

Od účastníkov sa vyžaduje schopnosť sledovať filmovú sériu v anglickom jazyku.

NOVINKA

Stupeň potrebných znalostí

Screenshot 2021-03-11 at 21.03.05.png

Účastníci nemusia mať predošlú znalosť o téme seminára ani o autoroch či použitej literatúre.

Lektor
profil_Betinsky_edited_edited.jpg

Branislav absolvoval bakalársky program medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite v Bratislave súbežne so štúdiom filozofie a katolíckej teológie na Trnavskej univerzite v Trnave. Od roku 2010 pokračoval v magisterskom a doktorandskom štúdiu na Katolíckej univerzite Leuven v Belgicku, kde v roku 2021 obhájil dizertačnú prácu o teologických pohľadoch Josepha Ratzingera na vzťah medzi vierou a kultúrou.

V Kolégiu Antona Neuwirtha od roku 2018 vedie semináre a tutoriály z morálnej filozofie, kresťanstva a kultúry, politickej filozofie a umenia. Od roku 2020 je aj riaditeľom vysokoškolského programu Kolégia.

Kapacita kurzu je 14 účastníkov.

registr

Storno podmienky

Čas odhlásenia sa z kurzu:

  • Menej ako 48 hodín pre začiatkom kurzu

  • Od ukončenia prihlasovania do 48 hodín pred začiatkom kurzu

  • Pred skončením prihlasovania

Storno poplatok:

  • 100% z celkovej ceny kurzu

  • 50% z celkovej ceny kurzu                   

  • 0% z celkovej ceny kurzu

bottom of page